Atletisme

Pep Roura campió de Catalunya Màster M55 de Cros

Aquest diumenge 20 de gener s'ha disputat el 34è Cros de Caldes de Malavella, al circuit de la Rambla d'en Rufí, organitzat per l'Ajuntament i el Consell Comarcal de la Selva amb la col·laboració del Consell Esportiu de la Selva i el Club Atletisme Lloret-La Selva, per delegació de la Federació Catalana d'Atletisme. Aquesta ha estat la vuitena i penúltima prova puntuable del circuit gironí de cros – XXVIII Gran Premi Consell Comarcal de la Selva i XV Trofeu Diputació de Girona. A més, per a les categories màster, ha significat una nova edició del Campionat de Catalunya de Cros individual i per clubs Màster.

Ha sigut en aquesta competició on Pep Roura, atleta del CNO, s'ha endut novament el títol de Campió de Catalunya Màster M55 de Cros. En la mateixa competició, Núria Lòpez va aconseguir la 6a posició en M50 femení, i l'equip masculí M55, format per Pep Roura, Joan Aulinas i Marià Padrosa, es van emportar la cinquena plaça amb 49 punts.

Pel que fa al rànquing gironí de cros, amb els resultats obtinguts en aquesta competició, l'Estefan Roca i en Nil Roig s'hauran de disputar la primera plaça del rànquing en la categoria sub16, en la qual en Marc Codony ha escalat posicions aconseguint la tercera posició en aquest cros de Caldes de Malavella. Pel que fa als juvenils, en Briç Jou s'acosta al líder i manté les opcions d'atrapar-lo. I la Mireia Soler es posa al capdavant del grup sènior.

Els resultats obtinguts pels atletes del CNO han estat:

 

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CROS CATEGORIES MÀSTER: 

CATEGORIA / ATLETA POSICIÓ TEMPS
M50 femení 9 atletes 4.500m.
Núria Lòpez 6a 20’59”
M55 masculí 18 atletes 4.500m.
Pep Roura Campió Catalunya 15’22”
Joan Aulinas 15è 18’51”
Marià Padrosa 16è 19’15”
EQUIP +M55    
Pep Roura, Joan Aulinas i Marià Padrosa Cinquena plaça 49 punts

 

34è CROS DE CALDES DE MALAVELLA:

CATEGORIA / ATLETA POSICIÓ TEMPS PUNTS
Sub12(aleví M) 17 atletes 1.900m.  
Marc Coll 11è 8’36” 17
Aniol Arrebola 13è 8’41” 15
Sub12(aleví F) 17 atletes 1.300m.  
Xènia Montañès 11a  5’41” 17
Sub14 (infantil F) 30 atletes 2.600m.  
Coralí Jou 11a  11’24” 17
Nina Roig 12a  11’31”  18
Sub16 (Cadet M) 15 atletes 3.900m.  
Marc Codony 3r (trofeu) 14’04”  25
Nil Roig  4t (medalla) 14’13”  24
Estefan Roca 5è (medalla) 14’32” 23
Sub18 (Juvenil M) 10 atletes 3.900m.  
Briç Jou 2n (trofeu) 13’04” 27
Climent Esqueu 5è (medalla) 13’55”  23
Sub20 (Júnior M) 8 atletes 7.300m.  
Amiru Barbero 5è (medalla) 28’18” 23
Sènior fem. 3 atletes 4.500m.  
Mireia Soler 3a  27’16” 25

 

Enhorabona a tots els i les atletes!

 

Pep Roura (màster M55).

 

Aniol Arrebola (sub10).

 

Mireia Soler (sènior)

 

Marc Codony (sub16).