Atletisme

Bones classificacions pels atletes del CNO desplaçats a Girona

El circuit de les Ribes del Ter ha acollit aquest diumenge 19 de novembre la 20a edició del Cros Ciutat de Girona. Aquesta competició camp a través ha coincidit amb la quarta prova puntuable del rànquing gironí de cros – XXVII Gran Premi Consell Comarcal de la Selva i amb segona jornada del Circuit Gironí de Cros del Gran Premi Català de Cros per a les categories cadet, juvenil i júnior, cosa que ha provocat la massiva participació d’atletes de tot Catalunya.

Els resultats obtinguts pels atletes del CN Olot han estat:

(*) atletes acompanyants

Categoria/Atleta

Posició

Temps

Punts rànquing gironí

 

 

 

 

Prebenjamí F.

14 atletes

650m.

 

Emma Sala*

Mar Casas*

3a (trofeu)

6a (medalla)

2’41”

2’54”

25

22

Prebenjamí m.

44 atletes

650m.

 

Joan Vila

23è  

2’54”

7

Aleví f.

55 atletes

1.120m.

 

Ona Vilarrasa

Coralí Jou

Nina Roig*

7a (medalla)

11a

42a

5’44”

4’29”

5’16”

21

17

1

 

 

 

 

Aleví masculí

81 atletes

1.770m.

 

Nil Sala

Pau Casas*

4t (medalla)

5è (medalla)

5’44”

5’54”

24

23

Cadet masculí

73 atletes

3.000m.

 

Pol Monells

Marc Codony

Estefan Roca

Nil Roig

Pol Casals

Jan Serra

7è (medalla)

34è

44è

54è

60è

63è

9’27”

10’54”

11’16”

-

-

-

21

1

1

1

1

1

Juvenil fem.

40 atletes

2.620m.

 

Eva Barti

31a  

10’46”

1

Juvenil masculí

56 atletes

3.000m.

 

Briç Jou

Climent Esqueu

26è

35è

9’55”

10’07”

2

1

Promesa masc.

15 atletes

8.150m.

 

Ernest Lòpez

3r (trofeu)

24’35”

25

Sènior femení 8 atletes 4.120m.  
Mireia Soler 7a 22’00” 21

Sènior masculí

30 atletes

8.150m.

 

Jordi Roura

Joel Vila

Roger Gutierrez

21è

28è

25’35”

27’13”

29’18”

19

7

1

 

Veterà A masc.

 

31 atletes

 

4.500m.

 

Joan Planella

18è

15’32”

10

Veterà C masc.

19 atletes

4.500m.

 

Josep Mª Roura

Marià Padrosa

1r(trofeu)

14’38”

18’05”

30

19

 


Joel Vila en cursa


Les alevines Ona Vilarrasa, Nina Roig i Coralí Jou