Atletisme

XVII Cros de Banyoles

El diumenge 23 de desembre es va disputar el XVII cros de Banyoles al Parc de la Draga. Aquesta ha estat la sisena prova del circuit gironí de cros – XXVIII Gran Premi Consell Comarcal de la Selva i XV Trofeu Diputació de Girona, l’última de l’any 2018.

A només tres proves puntuables per acabar la competició (i pendents de comptabilitzar aquest cros), podem destacar les classificacions provisionals d’aquesta competició per part de Coralí Jou (2a sub14), Nil Roig (3r sub16), Briç Jou (3r sub18), Mireia Soler (2a sènior) i Jordi Roura (3r sènior). Estan situats entre els 10 primers: Xènia Montañés (8a sub12), Estefan Roca (4t sub16), Climent Esqueu (4t sub18), Núria Lòpez (4a màster B), Joel Vila (10è sènior), Pep Roura (5è màster C) i Marià Padrosa (7è màster C).

 

CATEGORIA/ATLETA POSICIÓ TEMPS PUNTS
Sub8(prebenjamí M) 26  atletes 550m.  
Grau Vila 23è 3’05” 5
Sub10(benjamí M) 58  atletes 848m.  
Jordi Lòpez 15è 3’21” 13
Joan Vila 36è 3’42” 1
Sub10(benjamí F) 31  atletes 848m.  
Ivet Vila 21a 3’49” 7
Sub12(aleví M) 50 atletes 1.536m.  
Nil Sala 3r (trofeu) 5’21” 25
Marc Coll 45è 7’11” 1
Sub12(aleví F) 28 atletes 1.536m.  
Xènia Montañès 13a  6’08” 15
Sub14(infantil M) 41 atletes 2.292m.  
Marc Caño 36è 10’24” 1
Sub14 (infantil F) 30 atletes 1.914m.  
Nina Roig 21a  8’10” 7
Coralí Jou 25a  8’57”  3
Sub16 (Cadet M) 47 atletes 3.270m.  
Marc Codony 17è 11’34” 11
Estefan Roca 21è 11’54”  7
Nil Roig 29è 12’11” 1
Sub18 (Juvenil M) 37 atletes 3.964m.  
Briç Jou 17è  13’35” 11
Climent Esqueu 28è 14’46”  1
Sub20 (Júnior M) 24 atleta 4.834m.  
Amiru Barbero 17è 17’20” 11
Sub20 (Júnior F) 12 atletes 4.860m.  
Clara Aulinas 7a  19’32” 21
Sènior masculí  27 atletes 8.040m.  
Jordi Roura 17è 27’44” 11
Joel Vila 22è  28’20” 6
Sènior fem. 6 atletes 4.860m.  
Mireia Soler 6a  30’20” 22
Màster A masc. 22 atletes 4.834m.  
Joan Planella 12è 17’09” 16
Xeku Vila 18è 18’47” 10
Màster A fem. 11 atletes 4.860m.  
Agnès Vilanova 7a  20’57” 19
Màster B fem. 9 atletes 4.860m.  
Núria Lòpez 7a  22’36” 19
Màster C masc. 12 atletes 4.834m.  
Josep Mª Roura 1r (trofeu) 16’43” 30
Marià Padrosa 11è 21’17” 15

 

Xènia Montañès (sub12).

 

Marc Coll (sub10).

 

Núria Lòpez (Màster B).