Atletisme

Podi per 8 atletes del CNO en el Gran Premi Gironí de Cros

Aquest diumenge 27 de gener ha conclòs la XXVIII edició del Gran Premi Consell Comarcal de la Selva de cros i XV Trofeu Diputació de Girona. La novena i última jornada de la competició s’ha celebrat enguany a Vidreres, en el marc de la trentena edició del cros de la ciutat.

Amb els punts acumulats en aquesta competició, Nil Roig ha estat el campió sub16, seguit de l’Estefan Roca (subcampió); en la categoria sub18 Briç Jou ha acabat primer i Climent Esqueu tercer; Mireia Soler ha liderat el grup sènior, mentre que la Clara Aulinas, la Núria Lòpez i en Pep Roura han pujat el tercer graó del calaix a les categories sub18, màster B i màster C, respectivament.

Els resultats obtinguts pels atletes del CNO en aquest cros han estat:

 

CATEGORIA/ATLETA POSICIÓ CROS TEMPS PUNTS
Sub10(benjamí M) 45 atletes 1.440m.  
Joan Vila 21è  6’24” 7
Sub12(aleví F) 34 atletes 1.440m.  
Xènia Montañès 10a (medalla) 5’48” 17
Sub12(aleví M) 35 atletes 1.760m.  
Aniol Arrebola 25è 5’44” 3
Sub14(infantil F)  16 atletes 1.580m.  
Coralí Jou 8a  (medalla) 7’06” 19
Nina Roig 12a  7’30” 15
Sub16 (Cadet M) 16 atletes 2.780m.  
Nil Roig 4t (medalla) 9’42”(1) 24
Estefan Roca 5è (medalla)  10’05”(1) 23
Marc Codony 6è (medalla)  10’25” 22
Sub18 (Juvenil M) 7 atletes 4.120m.  
Briç Jou 2n (trofeu) 14’15”(1) 27
Climent Esqueu 3r (trofeu)  15’04” 25
Sub20 (Júnior M) 5 atletes 5.500m.  
Amiru Barbero 3r (trofeu)  19’56” 25
Sènior masculí  9 atletes 5.500m.  
Joel Vila  4t (medalla) 19’23”(1) 24
Màster B fem. 3 atletes 4.120m.  
Núria Lòpez 3a (trofeu) 18’52”(1) 25

 

Cursa Sub18.

 

 

Estefan Roca (sub16).

 

Xènia Montañès (sub12).

 

Com s'ha explicat, el 30è Cros de Vidreres és la competició que ha donat per finalitzada la XXVIII edició del Gran Premi Consell Comarcal de la Selva de cros i XV Trofeu Diputació de Girona. Els premis d'aquest rànquing també es van lliurar al final de la jornada. 

Les posicions finals dels atletes del CNO que han pujat al podi GP han estat:

 

CATEGORIA ATLETA POSICIÓ PUNTS TOTALS
Cadet masculí sub16 Nil Roig Campió 141 punts
Cadet masculí sub 16 Estefan Roca Subcampió 139 punts
Juvenil masculí sub18 Briç Jou Campió  
Juvenil masculí sub18 Climent Esqueu Tercer  
Júnior femení sub20 Clara Aulinas Tercera  
Sènior femení Mireia Soler Campiona  
Màster B femení Núria Lòpez Tercera  
Màster B masculí Pep Roura Tercer  

 

 

Podi Sub16 Masculí.

 

Podi Sub18 Masculí.

 

Podi Màster B Femení.