Atletisme

Fantàstica jornada d'atletisme en el 22è Cros d'Olot del CNO

Aquest diumenge 29 d'octubre de 2017, als Paratges de les Tries, s'ha donat per iniciada una nova edició del Gran Premi Consell Comarcal de la Selva de cros temporada 2017-2018, coincidint amb la 22a edició del cros d'Olot, organitzat pel Club Natació Olot. A part de ser primera prova puntuable del calendari del Circuit Gironí de Cros, també ho és del Rànquing Comarcal de Cros d'enguany.

El dia assolellat i primaveral ha acompanyat als corredors que han disputat les diferents curses. La gran majoria dels atletes del CN Olot han acudit a la cita, entre els quals han destacat la gran victòria del cadet Pol Monells superant els atletes juvenils que participaven en la cursa conjunta, també el podi juvenil masculí i femení amb Briç Jou (segon), Climent Esqueu (tercer) i Eva Barti (tercera). Josep Ma Roura, campió en categoria veterà C, s'ha endut el premi especial Miquel Àngel Chorrero.

Hem d'agrair especialment la col·laboració de tots els voluntaris i voluntàries que han ajudat al muntatge i organització de la prova.

Els resultats obtinguts pels atletes del CNO han estat:

Categoria/Atleta

Posició

Temps

Punts rànquing gironí

Punts rànquing comarcal

 

 

 

 

 

 

 

Prebenjamí f.

11 atletes

450m.

 

 

 

Emma Sala*

3a (trofeu)

2’06”

14

11

 

Prebenjamí m.

13 atletes

450m.

 

 

 

Joan Vila

8è (medalla)

2’11”

9

9

 

Aleví f.

29 atletes

1.450m.

 

 

 

Ona Vilarrasa

Coralí Jou*

5a (medalla)

12a

6’16”

6’37”

12

5

11

8

 

 

 

 

 

 

 

Aleví masculí

34 atletes

1.750m.

 

 

 

Nil Sala

4t

6’51”

13

11

 

 

 

 

 

 

 

Cadet masculí

24 atletes

4.350m.

 

 

 

Pol Monells

Marc Codony

Estefan Roca

Pol Casals

1r (trofeu)

9è (medalla)

13è

Cursa Open

15’18” (1)

18’02”

18’20”

-

17

8

4

-

11

9

8

1

 

Juvenil femení

5 atletes

3.050m.

 

 

 

Eva Barti

3a (trofeu)

14’09”

14

11

 

Juvenil masculí

12 atletes

4.350m.

 

 

 

Briç Jou

Climent Esqueu

Martí Palma

2n (trofeu)

3r (trofeu)

4t (medalla)

16’03”

16’53”

17´12”

15

14

13

11

9

8

 

Sènior femení

4 atletes

4.350m.

 

 

 

Mireia Soler

3a (trofeu)

27’04”

14

11

 

 

 

 

 

 

 

Sènior masculí

17 atletes

7.600m.

 

 

 

Jordi Roura

Marc Mallarach

I.Prissiajnyi

Joel Farré

5è (medalla)

15è

28’26” (1)

28’51” (1)

29’25” (1)

30’35”

12

10

8

2

9

8

7

5

 

 

 

 

 

 

 

Veterà A masc.

13 atletes

5.650m.

 

 

 

Joan Planella

22’49”

9

9

 

Veterà B femení

3 atletes

5.650m.

 

 

 

Núria Lòpez

3a

21’58”

14

11

 

Veterà B masc.

16 atletes

5.650m.

 

 

 

Quim Gallart

13è

23’35”

4

9

 

Veterà C masc.

11 atletes

5.650m.

 

 

 

Josep M Roura

Marià Padrosa

1è (trofeu)

20’46”

26’08”

17

9

11

9

 

 

(1)millora en el temps de la temporada passada

(*) atletes acompanyants