Guanyadors (1953-2021) - Club Natació Olot

Travessia Tossols-Basil

Guanyadors (1953-2021)

 

Guanyadors masculins
Any Nom          Club Temps Edició
1953 M. Masferrer CN Olot 14min 58s I
1954 E. Oliveras CN Banyoles 11min 44s II
1955 E. Oliveras CN Banyoles 11min 28s III
1956 E. Oliveras CN Banyoles 10min 44s IV
1957 R. Plana CN Olot 10min 40s V
1958 E. Oliveras CN Banyoles 10min 45s VI
1959 D. Boerwinkel Holanda 10min 26s VII
1960 J. Pujol CN Banyoles 10min 24s VIII
1961 J. Abadias CN Montjuïc 9min 29s IX
1962 F. Cruz CN Montjuïc 10min 05s X
1963 M. Torres CN Sabadell 8min 25s XI
1964 J. Valls CN Caldes 10min 00s XII
1965 J. Alejo CN Poble Nou 9min 20s XIII
1966 J. Padrós CN Poble Nou 9min 42s XIV
1967 S. Pérez CN Perpinyà 9min 34s XV
1968 J. Pujol CN Banyoles 8min 55s XVI
1969 J. Planella CN Banyoles 9min 03s XVII
1970 J. Planella CN Banyoles 8min 54s XVIII
1971 J. Pujol CN Banyoles 8min 31s XIX
1972 D. Mallarach CN Olot 8min 35s XX
1973 G. Ventura CN Poble Nou 8min 40s XXI
1974 J. Comas Almogàvers 8min 58s XXII
1975 F. López CE Júpiter 8min 46s XXIII
1976 F. López CE Júpiter 8min 57s XXIV
1977 E. Rovira CN Barcelona 8min 34s XXV
1978 E. Rovira CN Barcelona 8min 22s XXVI
1979 E. Rovira CN Barcelona 8min 39s XXVII
1980 J. Busquets CN Banyoles 8min 48s XXVIII
1981 J. Balcells CN Manresa 8min 55s XXIX
1982 D. Jordana CN Monjuïc 8min 47s XXX
1983 D. Jordana CN Monjuïc 8min 33s XXXI
1984 D. Jordana CN Monjuïc 8min 19s XXXII
1985 D. Jordana CN Monjuïc 8min 36s XXXIII
1986 P. Morales USA 8min 13s XXXIV
1987 E. Comamala CN Olot 8min 44s XXXV
1988 E. Comamala CN Olot 8min 40s XXXVI
1989 D. Meca CN Sabadell 8min 26s XXXVII
1990 D. Meca CN Sabadell 8min 06s XXXVIII
1991 D. Lastre CN Sabadell 8min 17s XXXIX
1992 D. Meca CN Sabadell 8min 10s XL
1993 D. Meca CN Sabadell 7min 53s XLI
1994 - -   SUSPESA
1995 D. Meca CN Sabadell 7min 38s XLII
1996 D. Meca CN Sabadell 7min 38s XLIII
1997 J. Jou CN Catalunya 8min 00s XLIV
1998 J. Jou CN Catalunya 8min 22s XLV
1999 J. Nuñez CN Sabadell 8min 25s XLVI
2000 J. Jou CN Sant Andreu 8min 07s XLVII
2001 J. Jou CN Sant Andreu 8min 05s XLVIII
2002 J. Jou CN Sant Andreu 8min 02s XLIX
2003 J. Pau CN Sant Andreu 7min 54s L
2004 J. Jou CN Sant Andreu 7min 46s LI
2005 J. Jou CN Sant Andreu 7min 33s LII
2006 J. Jou CN Sant Andreu 8min 02s LIII
2007 A.Vera GEiEG 8min 34s LIV
2008 J. Roch CN Sitges 8min 31s LV
2009 J. Jou CN Sant Andreu 9min 04s LVI
2010 J. Roch CN Sitges 8min 50s LVII
2011 A. González CN Sant Andreu 8min 36s LVIII
2012 J.Fortes Cercas - Val 8min 27s  LIX
2013 A. Vera San José 9min 03s LX
2014 O. Saura CN Olot 8min 38s LXI
2015 O. Saura CN Olot 8min 42s LXII
2016 O. Saura CN Olot 8min 25s LXIII
2017 D. Rodriguez  GEiEG 9min 07s LXIV
2018 D. Rodriguez GEiEG 9min 02s LXV
2019 - - - SUSPESA
2020 - - - SUSPESA
2021 G. Pujol CN Mataró 15 min 40 s LXVI

 

Guanyadores femenines
Any Nom                Club Temps Edició
1955 C. Masgrau CN Banyoles 13min 29s III
1956 J. Albesa CN Badalona 14min 42s IV
1957 M. Tresserras CN Olot 14min 26s V
1958 L. Van As Holanda 14min 04s VI
1959 L. Van As Holanda 13min 14s VII
1960 N. Masgrau CN Banyoles 13min 15s VIII
1961 I. Denatt CN Carcassona 13min 40s IX
1962 I. González CN Perpinyà 12min 25s X
1963 D. Moles CN Sabadell 10min 07s XI
1964 C. Amaya UE Horta 11min 40s XII
1965 H. Graupera CN Catalunya 10min 55s XIII
1966 H. Graupera CN Catalunya 11min 19s XIV
1967 A. M. Ponsetí CN Perpinyà 11min 54s XV
1968 P. Arquero CN Montjuïc 10min 53s XVI
1969 M. Balcells CN Olot 10min 15s XVII
1970 M. Balcells CN Olot 10min 19s XVIII
1971 M. A. del Olmo CN Montjuïc 10min 20s XIX
1972 M. A. del Olmo CN Montjuïc 9min 59s XX
1973 C. Adalit UE Horta 10min 39s XXI
1974 M. Martín CE Júpiter 10min 27s XXII
1975 C. Bartrina CN Olot 10min 04s XXIII
1976 E. Martínez CN Sant Andreu 10min 10s XXIV
1977 P. Barceló CN Barcelona 9min 21s XXV
1978 P. Barceló CN Barcelona 9min 17s XXVI
1979 P. Barceló CN Barcelona 9min 27s XXVII
1980 I. Gelpi CN Barcelona 10min 07s XXVIII
1981 E. Corbalán CN Sabadell 9min 28s XXIX
1982 E. Sance CE Júpiter 9min 42s XXX
1983 C. Gilberte CN Montjuïc 9min 13s XXXI
1984 S. Astola CN Sallent 9min 07s XXXII
1985 S. Astola CN Sallent 9min 10s XXXIII
1986 S. Astola CN Sallent 9min 05s XXXIV
1987 A. Martínez CN Sallent 8min 59s XXXV
1988 S. Tubert CN Olot 9min 12s XXXVI
1989 I. Alarcón CN Sallent 9min 04s XXXVII
1990 M. Caduch CN Manresa 9min 16s XXXVIII
1991 A. Viñals CN Sabadell 8min 48s XXXIX
1992 M. Pau CN Olot 9min 20s XL
1993 A. López CN Sabadell 9min 28s XLI
1994 - - - SUSPESA
1995 V. Aguilera CN Olot 9min 17s XLII
1996 M. A. Bardina CN l'Hospitalet 8min 44s XLIV
1997 V. Aguilera CN Olot 9min 31s XLIV
1998 E. Capdevila CN Olot 9min 15s XLV
1999 E. Farrer CN Manresa 9min 40s XLVI
2000 M. Caballero CN Sabadell 8min 54s XLVII
2001 E. Farrer CN Manresa 9min 40s XLVIII
2002 F. Assnousi CN Olot 9min 11s XLIX
2003 F. Assnousi CN Olot 8min 51s L
2004 M. Oliveras CN Olot 9min 09s LI
2005 M. Nogueroles CN Atlètic-Barceloneta 8min 54s LII
2006 M. Oliveras CN Olot 9min 03s LIII
2007 M. Oliveras CN Olot 8min 47s LIV
2008 M. Oliveras CN Olot 8min 56s LV
2009 M. Oliveras CN Olot 9min 01s LVI
2010 M. Oliveras CN Olot 9min 30s LVII
2011 A. Diago CN Mediterrani 9min 16s LVIII
2012 A. Diago CN Mediterrani 9min 08s LIX
2013 N. Ciuro CN St. Andreu 9min 17s LX
2014 L. Huete CN Olot 9min 35s LXI
2015 A. Carrion CN Calella 9min 44s LXII
2016 L. Rodriguez CN Igualada 9min 30s LXIII
2017 C. Guerrero CN St. Andreu 10min 04s LXIV
2018 S. Martinez CN Atlètic Barceloneta 9min 39s LXV
2019 - - - SUSPESA
2020 - - - SUSPESA
2021 L. Rodríguez CN Barcelona 17 min 23 s LXVI

 

Actualizat el 27 de juny de 2021