Atletisme

Cros d'Olot 2016

Amb una temperatura ideal i un sol radiant que va acompanyar durant tota la jornada, els paratges de Les Tries va acollir el 21è Cros d'Olot organitzat pel CN Olot amb el suport del CE de la Selva, el CE de la Garrotxa, la Diputació de Girona i Noel alimentació.

La coincidència amb el pont de Tots Sants, la bona climatologia prevista, ser la 1a prova del Circuit Gironí de Cros i no coincidir amb cap altra prova de cros de Catalunya, van fer que 400 atletes es donessin cita en aquesta consolidada prova organitzada pel CN Olot.

En l'apartat esportiu, l'atleta del Lloret La Selva Boubacar Sabaly i la banyolina Marina Guerrero (CA Manresa) es van imposar en les seves curses i són els primers guanyadors absoluts de la temporada i, a priori, alguns dels noms que s'aniran cridant per pujar al podi. El promesa Sabaly ho va fer avantatjant uns segons als dos primers sèniors, Jordi Rabionet i Arnau Turon, al final dels 7.600 m, amb un crono a meta de 26.06 min, mentre que Guerrero va còrrer pràcticament els 4000 m al costat d'Anna Quílez (Lloret La Selva) i no l'ha va despenjar fins als últims 350 m. Al final, Quílez va fer segona, a quatre segons de Guerrero, i Carmen Rodríguez (La Sansi) va completar el podi sènior.
El veterà més ràpid de la jornada, guanyador del Memorial Miquel À. Chorrero, va ser Ramon Cuenca, de l'UCA, mentre que els vencedors de la cursa oberta de 3.000 m van ser Francisco Amarillo i Sònia Garcia. Durant el lliurament de premis a les categories veteranes, el CN Olot va dur a terme un merescut i emotiu reconeixement al seu atleta i gran col·laborador Enric Vilanova, mort recentment.
La propera cursa del calendari serà el cros degà de la demarcació: el 43è Cros de Santa Coloma de Farners del diumenge 6 de novembre.

Els resultats obtinguts pels atletes del CN Olot han estat:

    

Categoria/Atleta

Posició

Temps

Punts rànquing comarcal

 

 

 

 

 

 

Prebenjamí m.

26 atletes

1.450m.

 

 

Roger Cargol

1r (trofeu)

1’50”

11 punts

 

Benjamí m.

34 atletes

1.450m.

 

 

Nil Sala

Yannick Domènech

1r (trofeu)

25è

5’38”*

7’17”

11 punts

4 punts

 

 

 

 

 

 

Aleví m.

38 atletes

1.450m.

 

 

Marc Caño

21è

7’57”

11 punts

 

Infantil femení

27 atletes

3.050m.

 

 

Clàudia Sànchez

18a

7’53”

8 punts

 

 

 

 

 

 

Infantil masculí

31 atletes

3.050m.

 

 

Marc Codony

Pol Casals

4t (medalla)

27è

12’21”*

14’15”

9 punts

7 punts

 

 

 

 

 

 

Cadet femení

13 atletes

3.050m.

 

 

Alba Espinar

lesionada

-

9 punts

 

 

 

 

 

 

Cadet masculí

18 atletes

4.350m.

 

 

Joan Reixach

Pol Monells

Climent Esquiu

 

3r (trofeu)

6è (medalla)

10è (medalla)

 

16’17”

16’47”

17’31”*

 

11 punts

9 punts

6 punts

 

 

Juvenil femení

10 atletes

3.050m.

 

 

Eva Barti

Núria Llagostera

Cèlia Colldecarrera

1a (trofeu)

2a (trofeu)

5a (medalla)

13’32”

13’37”*

14’12”

11 punts

9 punts

8 punts

 

 

Juvenil masculí

 

22 atletes

 

4.350m.

 

 

David Pujol

Eudald Rispau

 

19è

21è

-

_

11 punts

9 punts

 

Sènior femení

6 atletes

4.350m.

 

 

Mireia Soler

6a (medalla)

-

9 punts

 

 

 

 

 

 

Sènior masculí

22 atletes

7.600m.

 

 

Jordi Roura

I.Prissiajnyi

11è

14è

29’25”

29’47”

9 punts

8 punts

 

Marc Mallarach

 

19è

 

-

 

6 punts

 

 

Veterà A masc.

16 atletes

5.650m.

 

 

Joan Planella

Xeku Vila

12è

14è

-

-

8 punts

7 punts

 

 

 

 

 

 

Veterà B femení

9 atletes

5.650m.

 

 

Núria Lòpez

7a

21’27”

11 punts

 

Veterà B masc.

22 atletes

5.650m.

 

 

Josep M Roura

Quim Gallart

2n (trofeu)

10è

20’29”

22’12”*

11 punts

8 punts

 

Veterà C masc.

10 atletes

5.650m.

 

 

Marià Padrosa

-

11 punts

 

*millora en la marca de la temporada passada

 

 

 

Pots consultar tots els resultats oficials fent clic >>aquí<<

 

Secció d’atletisme del Club Natació Olot.